Wózki widłowe

Uprawnienia operatora wózka widłowego są coraz częściej premiowane w zakładach pracy nie tylko w Polsce ale i za granicą. Ukończenie kursu oraz zdanie egzaminu pozwala na zdobycie lepszej pracy bądź daje możliwość awansu w dotychczasowej.

Kurs z zakresu obsługi wózków widłowych (jezdniowych) przygotowuje przyszłych operatorów do nabycia uprawnień do wykonywania zawodu jakim jest operator wózka jezdniowego z napędem silnikowym spalinowych, elektrycznych, zasilanych gazem LPG.

Aby podejść do kursu należy spełniać wymagania:

  • ukończone 18 lat
  • wykształcenie podstawowe
  • orzeczenie lekarskie, z którego wynika brak przeciwskazań do wykonywania tego typu zawodu

Egzamin składa się z dwóch części:
I część egzamin teoretyczny w formie testu
II część egzamin praktyczny

Pozytywnie zdany egzamin nadaje bezterminowe uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych kat. II WJO z bezpieczną wymianą butli gazowej.

Wysłaliśmy nasze dziecko na wczasy z prawem jazdy. Nie mogliśmy lepiej trafić. Dziecko nie dość, że zdało egzamin za pierwszym podejściem to nawiązało jeszcze nowe znajomości, które utrzymuje do dnia dzisiejszego. Organizatorom i instruktorom bardzo dziękujemy za cierpliwość i chęci właściwego przygotowania naszego dziecka do egzaminów. Mamy nadzieję, że za trzy lata wyślemy na wczasy kolejną latorośl. Pozdrawiamy serdecznie!!!

Norbert Kwiatkowski

Opinia z facebook.com