Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona

Dotyczy osób, które uzyskały uprawnienia w kategorii:

  • C, C1 – po 10 września 2009 roku i ukończyły 21 lat lub
  • D, D1 – po 10 września 2008 roku i ukończył 23 lat,

a które zdały już egzamin państwowy z kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej.

Wymagania:

  • posiadanie Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej w zakresie kwalifikacji wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej
  • orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy
  • orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku kierowcy
  • uzyskanie PKZ (Profil Kierowcy Zawodowego)

UWAGA: Badania powinny być przeprowadzone w opraciu o ustawę o transporcie drogowym

Zakres kursu obejmuje:

  • 32,5 godzin (zajęcia teoretyczne)
  • 2,5 godzin (zajęcia praktyczne w ruchu drogowym)

Egzamin:

  • egzamin państwowy przeprowadzany jest w formie pisemnej – test w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Po zdanym egzaminie z kwalifikacji osoba uzyskuje wpis kodu 95 do prawa jazdy. Świadectwo kwalifikacji zawodowej i prawo jazdy określonej kategorii uprawnia do wykonywania zawodu kierowcy.

Dla jednych "prawko" to oczywistość, dla mnie kat. C+E to droga do pracy w którą uwielbiam. Z Bocianem wszystko poszło szybko i sprawnie. Świetna atmosfera i najlepsze przygotowanie do egzaminu i dalszej przygody za kółkiem jakie widziałem. Wielki szacunek dla instruktorów i całego zespołu. Widzimy się na następnych kategoriach ?

Oskar Gołdyn

Opinia z facebook.com